Aktualności

"Modernizm w architekturze Łodzi XX wieku"
1 lutego 2019, piątek
Udostępnij

Zapraszamy na spotkanie autorskie Pana Profesora Krzysztofa Stefańskiego i Pana Dr. Błażeja Ciarkowskiego, które odbędzie się 13 lutego (środa) o godz. 17.30. Miejsce: #PrzystanekArchitektura (ul. Północna 12)

Zapraszamy na spotkanie autorskie Pana Profesora Krzysztofa Stefańskiego i Pana Dr. Błażeja Ciarkowskiego, które odbędzie się 13 lutego (środa) o godz. 17.30.
Miejsce: #PrzystanekArchitektura (ul. Północna 12)

Tematem spotkania będzie dyskusja o książce pt.: "Modernizm w architekturze Łodzi XX wieku"
Wydarzenie współorganizowane przez: Księży Młyn Dom Wydawniczy, #PrzystanekArchitektura i #WektorySARP

Partner wydarzenia: firma WEBER (Saint-Gobain)

"Modernizm w architekturze Łodzi XX wieku", autorstwa Błażeja Ciarkowskiego z Politechniki Łódzkiej i Krzysztofa Stefańskiego z Uniwersytetu Łódzkiego, jest pierwszym, nowatorskim opracowaniem ważnego dla dziejów miasta zagadnienia. W usystematyzowany, chronologiczny sposób prezentuje pojawienie się i rozwój w architekturze Łodzi modernizmu ? nurtu, który odcisnął piętno na sztuce XX wieku, a szczególnie ważny był dla architektury.

Książka przedstawia znaczenie modernizmu dla architektury Łodzi. Pozwala na zerwanie ze stereotypowym spojrzeniem na miasto przez pryzmat jedynie architektury XIX wieku: kamienic, fabryk i fabrykanckich rezydencji. Ukazuje inne oblicze Łodzi, która konsekwentnie w ciągu XX wieku zmieniała swój wizerunek.

Serdecznie zapraszamy!.

Nikt jeszcze nie skomentował powyższego tekstu, Twój komentarz może być pierwszy.

Komentarze mogą zamieszczać jedynie zalogowani użytkownicy.