Aktualności

Festiwal "Zodchestvo"
8 października 2013, wtorek
Udostępnij

Stowarzyszenie Architektów Rosyjskich zaprosiło SARP do udziału w tegorocznej edycji festiwalu "Zodchestvo". Festiwal "Zodchestvo" jest prestiżową imprezą, odbywająca się przy wsparciu m.in. Administracji Prezydenta Federacji Rosyjskiej, Rady Federacji, Dumy lokalnych władz Moskwy oraz Międzynarodowej Unii Architektów.

Tegoroczna edycja Festiwalu poświęcona jest budownictwu socjalnemu i bedzie odbywać się na Placu Czerwonym w Maneżu w dniach 22-24 listopada 2013.
SARP został zaproszony do udziału w wystawie, prezentującej osiągnięcia architektów w dziedzinie budownictwa socjalnego, dlatego zwracam się do Kolegów z uprzejmą prośbą o aktywne włączenie się w przygotowanie materiałów, które stworzyłyby wspólną, SARPowską wystawę.

Koncepcja wystawy SARP wyglądałaby następująco:
- Władze Oddziału wybierają 7-10 zdjęć jednego obiektu, powstałego na obszarze działania Oddziału,
- wraz z wypełnioną metryczką przesyłają w wersji elektronicznej na adres dz@sarp.org.pl w nieprzekraczalnym terminie 22 października 2013.
- Dział Zagraniczny Biura ZG SARP wyśle zebrane projekty z róznych rejonów Polski jako jedna, układającą się w całość wystawę, która organizatorzy wydrukują na miejscu.

Liczę na zaangażowanie Koleżanek i Kolegów i pomoc w zrealizowaniu wspólnego projektu tym bardziej, że udział w Festiwalu byłby okazjądo zaprezentowania osiągnięć polskich architektów pod egida SARP.


Z koleżeńskim pozdrowieniem

Mariusz Ścisło
Prezes SARP.

Komentarze

@ 2013-10-18 13:20:59

Ponieważ mogą się wśród czytelników tekstu znaleźć pojedyńcze osoby, dla których słowo "zodchestvo" nie koniecznie jest zrozumiałe wyjaśniam, że jest to polska transkrypcja słowa ?????????, które o ile wiem w Rosji nie uchodzi za obraźliwe. Oczywiście nie mam na myśli mgr inż. architektów. Ci słownik techniczny rosyjsko-polski mają w jednym palcu...

Komentarze mogą zamieszczać jedynie zalogowani użytkownicy.