Aktualności

Apel o wsparcie dla Marty.
12 marca 2014, środa
Udostępnij

Właśnie dotarła do nas smutna informacja o problemach zdrowotnych jednej z naszych koleżanek. Poniżej publikujemy jej list oraz krótką informację z instrukcją jak można Marcie pomóc!

Witajcie,

Nie wszyscy wiecie ale pół roku temu okazało się, że jestem chora. Trzymam się w dobrej formie, żyję i pracuję normalnie chociaż w najbliższym tygodniu mam przejść operację, która ma zredukować problem. Niestety go nie wyeliminuje. Potem, aby jak najdłużej zachować sprawność, będę potrzebować bardzo drogiego leczenia i muszę poprosić Was o pomoc. Będę walczyć z NFZ, ale muszę się przygotować na to, że będę sobie musiała poradzić sama. Dlatego jeśli jeszcze się nie rozliczyliście i moglibyście przekazać mi 1% z Waszego podatku PIT byłabym bardzo wdzięczna. Poniżej przesyłam instrukcję i notkę o sobie. Może chcielibyście coś dopisać i przesłać moją prośbę dalej.
Pozdrawiam Was ciepło, żałuję że odzywam się przy takiej okazji, ale liczę że umówimy się wkrótce na herbatę, bo wina to się już chyba z Wami nie napiję :)
Marta


-------------------------------------------------------------------------------------


Marta ma zdiagnozowany rzadki, niemożliwy do usunięcia guz neuroendokrynny trzustki. To rzadki nowotwór, którego rozwój może powstrzymać tylko lek Afinitor, niestety leczenie to kosztuje kilkanaście tysięcy miesięcznie. Nie jest refundowany w ramach terapii standardowej i istnieje duże prawdopodobieństwo, że NFZ odrzuci wniosek o refundację kosztów leczenia.
Przekazując 1% podatku na jej subkonto w fundacji AVALON (www.fundacjaavalon.pl) moglibyście pomóc jej zachować jak najdłużej sprawność i wychować synka. Byłoby to dla niej dużym, nie tylko materialnym wsparciem.


JAK PRZEKAZAĆ 1% NA LECZENIE MARTY:

Wypełniając zeznanie PIT, podatnik musi obliczyć podatek należny wobec Urzędu Skarbowego.
W rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)
? Wpisać numer KRS: 0000270809
? Obliczyć kwotę 1%
W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (bardzo ważne!)
? Wpisać nazwisko oraz numer członkowski nadany przez Fundację - Krymarys, 2983


JAK PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ DLA MARTY:

Należy dokonać przelewu bankowego (może być przelew internetowy) lub wpłaty na poczcie:
? nazwa odbiorcy:
Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa
? numery rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 Rachunek jest prowadzony przez: BNP Paribas Bank Polska SA
W tytule wpłaty proszę podać nazwisko i numer członkowski nadany przez Fundację - Krymarys, 2983 (TEN DOPISEK JEST BARDZO WAŻNY).

Nikt jeszcze nie skomentował powyższego tekstu, Twój komentarz może być pierwszy.

Komentarze mogą zamieszczać jedynie zalogowani użytkownicy.