Aktualności

'Tydzień z Architekturą' - 22-31.05.2014
5 maja 2014, poniedziałek
Udostępnij

Tydzień z Architekturą jest ogólnopolską akcją, odbywającą się równolegle w całym kraju, organizowaną przez oddziały regionalne Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Edycja łódzka, w zamyśle organizatorów ma być czasem spotkań różnych środowisk związanych z architekturą, urbanistyką i szeroko pojętym budownictwem. Do uczestnictwa w wydarzeniu zaproszeni zostaną przede wszystkim mieszkańcy, a także dziennikarze i samorządowcy.

Przewidywana jest realizacja możliwie najszerszego programu promującego dobrą architekturę oraz dorobek środowiska łódzkich architektów, urbanistów a także projektantów wnętrz, zarówno profesjonalistów a także studentów.

Zapraszamy wszystkich architektów do udziału w wystawie, na której zaprezentujemy najciekawsze prace z obszarów architektury i urbanistyki pn. 'Najlepszy projekt z pracowni' (przewidujemy prezentację do 4 plansz 100 x 70, dopuszczamy inne formy prezentacji, adekwatne do autorskiej propozycji). Prosimy o zgłoszenia na nasz adres lodz@sarp.org.pl lub pod numer telefonu 601 689 441. Więcej informacji oraz zasady przyjmowania prac opisane są w regulaminie.

W ramach programu, podczas otwarcia 'Tygodnia z Architekturą' będzie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za najlepszy dyplom, którego organizatorami jest KN KĄT. Zapraszamy wszystkich studentów łódzkich uczelni do wzięcia udziału w konkursie. Więcej informacji tu: Konkurs na najlepszy dyplom.
Nasze koło oraz 'IX Piętro' organizują również warsztaty dla młodzieży i mieszkańców miasta (więcej informacji wkrótce).

W dniach 24-26 oraz 28 i 31 maja w Kinie Charlie będą prezentowane filmy o architekturze. Oprócz tego planowane są inne wydarzenia towarzyszące 'Tygodniowi z Architekturą', m.in. wykład dra Andrzeja Szczerskiego w MS2 oraz wystawa 'Dyplom dla Łodzi' w galerii Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania przy ulicy Targowej 65.

Jednym z najważniejszych punktów programu ma być konferencja SARPu w formule debaty oksfordzkiej nt. 'Nowy Urbanizm powinien zdominować Modernizm w procesie rewitalizacji Łodzi'. Ma dotyczyć ona najistotniejszych kwestii związanych z przyszłością naszego miasta, także, a może przede wszystkim w osadzeniu historycznym. Do debaty zostali zaproszeni 'reprezentanci Modernizmu': Romuald Loegler, Mirosław Wiśniewski, Andrzej Owczarek, oraz 'reprezentanci Nowego Urbanizmu': Rob Krier, Artur Zaguła, Marek Janiak, Zbigniew Bińczyk.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu 'Tydzień z Architekturą', które z całą pewnością ciekawie wpisze się kalendarz łódzkich inicjatyw, jako jeden z ciekawszych punktów w okresie końca maja.

Bieżące informacje na stronie FB wydarzenia: facebook.com/tydzienzarchitektura

22-31.05.2014
Teatr Wielki w Łodzi, Plac Dąbrowskiego
lodz.sarp.org.pl czerwonepufy.blogspot.com


program 'Tygodnia z Architekturą' do pobrania tutaj:


Nikt jeszcze nie skomentował powyższego tekstu, Twój komentarz może być pierwszy.

Komentarze mogą zamieszczać jedynie zalogowani użytkownicy.