Aktualności

Enrique Madia w Łodzi! Zapraszamy na wykład argentyńskiego architekta
20 września 2019, piątek
Udostępnij

Spotkanie z argentyńskim architektem odbędzie się 1 października o 16.30 przy ul. Północnej 12 #PrzystanekArchitektura Zapraszamy na wydarzenie, które współorganizuje łódzki SARP wraz z Uniwersytetem Łódzkim oraz Izbą Architektów.

Enrique Madia w Łodzi! aktywny członek Międzynarodowej Rada Ochrony Zabytków i Miejsc Historycznych (ICOMOS) i międzynarodowej organizacji zajmującej się badaniem i popularyzowaniem wiedzy nt. modernizmu w architekturze (DOCOMOMO).

Serdecznie zapraszamy!
Błażej Ciarkowski
Jakub Krzysztofik
Szczegóły wydarzenia poniżej:
Zapraszamy na wyjątkowy wykład dotyczący ochrony architektury modernistycznej, który wygłosi arch. Enrique Madia aktywny członek Międzynarodowej Rada Ochrony Zabytków i Miejsc Historycznych (ICOMOS) i międzynarodowej organizacji zajmującej się badaniem i popularyzowaniem wiedzy nt. modernizmu w architekturze (DOCOMOMO). Wydarzenie odbędzie się 1 października 2019 r. o godz. 16.30 na Przystanku Architektura (ul. Północna 12, Łódź). Wydarzeniu patronuje Łódzki Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Prelegent przybliży zagadnienie wpisu modernistycznego kompleksu Pampulha w Belo Horizonte (Brazylia) autorstwa O. Niemeyera na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wystąpienie poprzedzi wstęp dr. inż. Błażeja Ciarkowskiego (Instytut Historii Sztuki UŁ).

Nikt jeszcze nie skomentował powyższego tekstu, Twój komentarz może być pierwszy.

Komentarze mogą zamieszczać jedynie zalogowani użytkownicy.