Aktualności

Warsztaty Archistrefa w Tucznie [relacja]
13 maja 2019, poniedziałek
Udostępnij

Warsztaty Archistrefa w Tucznie to znakomite uzupełnienie działalności naszego Stowarzyszenia. Dlaczego?

Warsztaty Archistrefa w Tucznie to znakomite uzupełnienie działalności naszego Stowarzyszenia. Dlaczego? Oprócz ciężkiej pracy jaką wykonujemy w naszych pracowniach czy innych miejscach oraz żmudnej działalności w oddziałach SARP, warto czasem odświeżyć formułę spotkań architektonicznych. W Tucznie, oprócz szkolenia, mieliśmy znakomitą okazję do wymiany poglądów, nie tylko w ramach władz SARP czy na szczeblu oddziału, ale na zupełnie innej płaszczyźnie. Tu może swobodnie porozmawiać każdy z każdym. Nowy mało doświadczony członek może zrozumieć na czym polega praca zarządu, ale również w drugą stronę władze SARP mogą usłyszeć głos i problemy regionu, poza formalnymi relacjami na zjazdach czy zebraniach. Oczywiście dodatkowo nasz zamek w Tucznie, podobnie jak Dom Architekta w Kazimierzu, to kultowe miejsca naszego środowiska architektonicznego, ale okazuje się, że nie wszyscy je znają. Ja byłem tu pierwszy raz. Warto zwiedzić zamek, okolicę w tym bunkry, kościoły i inne zabytki, a wieczorem przy ognisku czy na koncercie można poczuć, że nie jesteśmy sami w trudach naszego życia zawodowego. Tu w Tucznie nawiązują się przyjaźnie na całe życie. Czego można chcieć więcej? Drogi członku SARP, nie wahaj się. Następnym razem rzuć wszystko, wyślij ostatniego maila, wydostań się ze swojego biura, potem ze swojej miejscowości i spotkajmy się w Archistrefie.

arch. Jakub Krzysztofik (Łódź)
PS. Serdeczne podziękowania dla biura SARP za wspaniałą organizację warsztatów.

Nikt jeszcze nie skomentował powyższego tekstu, Twój komentarz może być pierwszy.

Komentarze mogą zamieszczać jedynie zalogowani użytkownicy.