Konkursy

DYPLOM INŻYNIERSKI ROKU EDYCJA 2022
19 listopada 2022, sobota

Nagroda 'Dyplom Inżynierski Roku' przyznawana jest wspólnie przez Koło Naukowe Studentów Architektury 'IX Piętro' oraz Łódzki Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich za najlepszy projekt dyplomowy inżynierski absolwentom kierunku architektura /architektura wnętrz/ gospodarka przestrzenna.

DYPLOM ROKU EDYCJA 2022 rozstrzygnięcie
1 lipca 2022, piątek

Dzień architekta uczciliśmy przyznając nagrody w I Etapie Konkursu na Dyplom Roku SARP 2022 pod patronatem Architekta Miasta Łodzi prof. Marka Janiaka.

DYPLOM ROKU EDYCJA 2022
21 kwietnia 2022, czwartek

Stowarzyszenie Architektów Polskich ogłasza eliminacje do łódzkiego etapu Konkursu na doroczną nagrodę za Dyplom Roku im. Zbyszka Zawistowskiego w roku 2022.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA DYPLOM INŻYNIERSKI ROKU SARP - WYNIKI
21 stycznia 2022, piątek

Rozstrzygnięcie Konkursu na Dyplom Inżynierski Roku SARP zorganizowanego we współpracy KNSA IX PIĘTRO z SARP Łódź

Zapraszamy do udziału w Konkursie na najlepszy DYPLOM INŻYNIERSKI ROKU
23 czerwca 2021, środa

Uwaga! Przedłużamy termin składania prac! Nowy termin to 5.11 (piątek) godz. 23.59. Czekamy na Wasze zgłoszenia. Nagroda NAJLEPSZY DYPLOM INŻYNIERSKI ROKU edycja 2021 przyznawana jest wspólnie przez Koło Naukowe Studentów Architektury IX Piętro oraz łódzki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP

KONKURS DYPLOM ROKU SARP - WYNIKI
23 czerwca 2021, środa

Oficjalne wyniki konkursu na Dyplom Roku SARP - Etap I - Nagroda oddziału SARP Łódź:

Konkurs na doroczną nagrodę BDA-SARP
10 marca 2021, środa

Konkurs na doroczną nagrodę BDA-SARP Uprzejmie informujemy, że konkurs na Doroczną Polsko-Niemiecką Nagrodę Integracyjną BDA-SARP organizowany wspólnie przez Bund Deutscher Architektinnen und Architekten BDA i Stowarzyszenie Architektów Polskich odbędzie się w tym roku w dniach 24-27 czerwca br. siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP w Warszawie.

DYPLOM ROKU 2021 SARP I etap
1 marca 2021, poniedziałek

Nagroda SARP im. Zbyszka Zawistowskiego DYPLOM ROKU SARP 2021 I etap Termin składania prac w I etapie konkursu mija 25 kwietnia 2021 r.

Konkurs architektoniczno-urbanistyczny pn. "Nowy Ratusz w Łodzi"
10 grudnia 2020, czwartek

Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska ma zaszczyt ogłosić konkurs architektoniczno-urbanistyczny pn. "Nowy Ratusz w Łodzi". Organizatorem konkursu jest Biuro Architekta Miasta. Termin składania prac konkursowych upływa 26.02.2021 r.

Konkurs SARP nr 1000
14 października 2020, środa

Stowarzyszenie Architektów Polskich zaprasza do wzięcia udziału w jednoetapowym, realizacyjnym konkursie architektoniczno-urbanistycznym na opracowanie koncepcji architektonicznej wraz z zagospodarowaniem terenu dla inwestycji pn. "Budowa budynku naukowo-dydaktycznego przy ul. Furmańskiej (nauki społeczne)" realizowanej w ramach programu wieloletniego pn. "Uniwersytet Warszawski 2016-2025".

ZMIANA TERMINU ZGŁOSZEŃ DO KONKURSU DYPLOM ROKU 2020 (aktualizacja)
23 marca 2020, poniedziałek

Termin zgłaszania prac do Komisji Konkursowej w Oddziale Łódzkim SARP ulega zmianie - aktualny termin to 22 maja 2020 r.

NAGRODA SARP, edycja 2020
9 marca 2020, poniedziałek

Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich informuje, że do dnia 27 marca 2020 r. można nadsyłać zgłoszenia do NAGRODY SARP, edycja 2020 (poprzednia nazwa NAGRODA ROKU SARP) za wybudowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i przekazany do użytku w minionym roku kalendarzowym 2019 obiekt lub zespół obiektów o znaczących wartościach architektonicznych.

PYTANIA I ODPOWIEDZI DO KONKURSU O DOROCZNĄ NAGRODĘ STOWARZYSZENIA ARCHITEKTÓW POLSKICH IM. ZBYSZKA ZAWISTOWSKIEGO DYPLOM ROKU 2020.
28 lutego 2020, piątek

Pytania i odpowiedzi zostały opublikowane na stronie SARP: http://www.sarp.org.pl/pokaz/odpowiedzi_na_pytania_konkursu_dyplom_roku_2020,2843/ Jednocześnie przypominamy, że zgłoszenia do konkursu w Oddziale Łódzkim SARP należy przesyłać do 27.03.2020 na oba adresy mailowe: lodz@sarp.org.pl oraz biuro.sarp.lodz@gmail.com

DOROCZNA NAGRODA IM. ZBYSZKA ZAWISTOWSKIEGO DYPLOM ROKU
15 marca 2019, piątek

Doroczna Nagroda im. Zbyszka Zawistowskiego DYPLOM ROKU przyznawana jest przez Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, za najlepszy projekt dyplomowy absolwentowi, który uzyskał w danym roku na wyższej uczelni w Polsce tytuł magistra inżyniera architekta.

NOWY KONKURS!
31 sierpnia 2016, środa

Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska w dniu 1 lipca 2016 r. wydała zarządzenie w sprawie ogłoszenia konkursu architektonicznego na opracowanie projektu studialnego "Współczesnej Kamienicy Łódzkiej" opartego na analizie jej historycznego archetypu.

MODELOWANIE MIASTA - plansze konkursowe
23 marca 2016, środa

Organizatorzy Konkursu Modelowanie Miasta "Jednoetapowego konkursu urbanistycznego wraz z komponentem partycypacyjnym na koncepcję architektury i zagospodarowania przestrzeni publicznej dla obszaru pilotażowego" w części Śródmieścia Łodzi, pragną poinformować o decyzji Sądu Konkursowego o nieprzyznaniu I oraz III Nagrody, natomiast przyznaniu II Nagrody oraz dwóch I i dwóch II Wyróżnień. Sąd Konkursowy zdecydował o rozdysponowaniu wszystkimi środkami przeznaczonymi na nagrody.

Uwaga konkurs! MODELOWANIE MIASTA - TRZY MIEJSCA, TRZY ZADANIA, JEDNA WIZJA
17 lutego 2016, środa

Zapraszamy do wzięcia udziału w: "Jednoetapowym konkursie urbanistycznym wraz z komponentem partycypacyjnym na koncepcję architektury i zagospodarowania przestrzeni publicznej dla obszaru pilotażowego" w części Śródmieścia Łodzi.

Uwaga! Informacja dla Zespołów przygotowujących swoje prace na: Konkurs urbanistyczno-architektoniczny na koncepcję zagospodarowania terenu Zespołu Uzdrowiskowego - Uniejów wraz z określeniem programu funkcjonalnego.
25 listopada 2015, środa

Przypominamy o zbliżającym się terminie oddania prac. Prace dostarczamy do 30.11.2015 (poniedziałek) do godziny 15:00, do siedziby Sądu Konkursowego - adres; ul. Północna 12, 91-420 Łódź.

Rusza XVII edycja konkursu 'Polski Cement w Architekturze'
21 października 2013, poniedziałek

Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich ogłasza kolejną, XVII edycję konkursu na najlepsze realizacje z użyciem technologii betonowej, wykonane i przekazane do użytku do końca 2012 roku.

Polski Konkurs - Nagrody 'Przyjazne Przestrzenie UIA'
8 października 2013, wtorek

Celem Nagrody 'Przyjazne przestrzenie UIA' jest promocja architektury nie tylko dostępnej dla wszystkich ale przyjaznej dzięki właściwemu operowaniu skalą ,formą, doborem materiałów, kolorystyki i światła.

Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania terenu wokół Wieży Piastowskiej w Opolu
17 września 2013, wtorek

Prezydent miasta Opola ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania terenu wokół Wieży Piastowskiej w Opolu. Zamawiajacy powierza prace polegajace na zorganizowaniu i przeprowadzeniu Konkursu Stowarzyszeniu Architektów Polskich, Oddział Opole. Dodatkowe informacje i załączniki na stronie: http://www.sarp.opole.pl/

NAGRODA ROKU SARP 2012 - zgłoszenia
11 lipca 2013, czwartek

Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich informuje, że do dnia 30 września br. przyjmowane są zgłoszenia do NAGRODY ROKU SARP 2012 za najlepszy zrealizowany obiekt architektoniczny w Polsce w roku 2012 oraz NAGRODY SARP za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych w roku 2012.

V Midzynarodowe Biennale 'Leonardo 2013 Award'
27 czerwca 2013, czwartek

Związek Architektów Białorusi zaprasza młodych architektów do udziału w V Międzynarodowym Biennale 'Leonardo 2013 Award', które odbędzie się w dniach 25-28 września w Mińsku.